Batohy Trailblazer: Vybavení, které si nevezmete jen na rande s přírodou!

16. května 2024

Batohy Trailblazer: Vybavení, které si nevezmete jen na rande s přírodou!

Představujeme naši novou řadu batohů Trailblazer pro letošní jaro/léto 2024. Tato nová série navazuje na úspěch předchozích stejnojmenných modelů a přináší řadu inovací, které zahrnují nejen recyklované materiály, ale i nové možnosti ukládání. S širší nabídkou objemů si každý najde ten správný batoh pro své potřeby.

Objevte dokonalého společníka pro vaše dobrodružství: Nová řada batohů Trailblazer 2024!" Testováno horami, přizpůsobeno vašemu tělu.

Testujeme nový batoh Trailblazer 30 

Jenny Tough, známá fastpackingová trekařka, podrobně testovala model Trailblazer 30 během své expedice v Himálaji. Díky dlouholetým zkušenostem s běháním po nejodlehlejších pohořích světa Jenny přesně ví, co je potřeba od batohu, aby byl pohyb rychlý a efektivní.

Kdo jiný by tedy mohl lépe otestovat naši novou řadu Trailblazer?

Její hodnocení zdůrazňuje praktičnost a přizpůsobivost batohu, které jsou pro takové aktivity nezbytné. Systém popruhů je plně nastavitelný a umožňuje optimální přizpůsobení tvaru těla, zatímco různé úložné prostory usnadňují rychlý přístup k vybavení.Celkově lze novou řadu batohů Trailblazer od Montane považovat za skvělou volbu pro všechny, kteří se vydávají na dobrodružné výpravy do přírody. S odolnou konstrukcí a praktickými funkcemi je tento batoh ideálním společníkem pro fastpacking a další outdoorové aktivity.

Zní to dobře? Čtěte dál a zjistěte její verdikt o našem novém batohu Trailblazer 30.

Jenny Tough je dobrodružnou cestovatelkou. Je i Montane ambasadorkou ve Velké Británii a proto ji můžete vidět i na mnoha produktových fotografiích Montane. Specializuje se na vytrvalostní běh ve stylu „fastpackingu“, kde největší předností je rychlý pohyb s minimální zátěží vybavení, pohyb v horách či přírodě na několik dnů.

Je první osobou, která sama překonala pohoří Ťan-šan, bez jakékoliv externí podpory. V překladu z čínštiny „Nebeské hory“, z ujgurštiny „Hory duchů“, jsou rozsáhlé pohoří ve střední Asii, táhnoucí se rovnoběžkovým směrem v délce asi 2800 km od Kyrgyzstánu po Sin-ťiang. Průměrná šířka pohoří je 300–600 km. Je šestým nejvyšším pohořím na světě.

Více o Jenny zde…

Rozhodla jsem se, že ve znamení „fastpackingu“ přeběhnu Kyrgyzstán, což mi zabralo 25 dní a znamenalo to mou první expedici v kategorii "nikdy předtím". Z toho se pak vyklubal běh přes pohoří na všech kontinentech, série expedic, při kterých jsem uběhla více než 4 000 km v odlehlém prostředí po celém světě. Po celou dobu jsem s sebou nosila vše, co jsem potřebovala, abych v nich přežila několik dní bez nutnosti doplňování zásob.

Naštěstí pro mě se na počátku tohoto projektu zrodil batoh Trailblazer. Byl to první skutečný fastpackingový batoh a já jsem dostala k vyzkoušení jeho ranný prototyp. Mé milované modřiny na ramenou zmizely, když jsem objevila nastavitelný systém popruhů. Připojila jsem se k týmu Montane a měla jsem možnost nabídnout svou zpětnou vazbu k tomuto novému výrobku.


Testování nového batohu Trailblazer 30 

Loni na podzim jsem se vydala do kouzelných Himálají. Nadmořská výška byla nejvyšší, s jakou jsem se kdy potýkala, a teploty v noci klesaly nejméně k -10 °C. Vybavení bylo složité - musela jsem si s sebou vzít dost na to, abych se při těchto nízkých teplotách cítila pohodlně, poprat se s nadmořskou výškou a sněhem a snažit se udržet co nejnižší hmotnost batohu, abych zvládla výstupy, které se šplhaly přes 5 000 m.n.m.

Pohodlí a střih

Batoh Trailblazer se vyhýbá typickým konstrukčním problémům, které často trápí ženy při nošení technického vybavení. Jeho systém popruhů je plně nastavitelný, což je klíčové pro pohodlí při běhu. Navíc je možné úpravy provádět i za chodu, aby se batoh dokonale přizpůsobil vašim potřebám během výletu.

Zadní panel lze nastavit pomocí suchého zipu (já jsem prostě vždy něco mezi velikostí S a M) a bederní pás sedí pevně na nejužším místě pasu, což zabraňuje jeho pohybu. Díky nastavitelným bočním popruhům lze batoh přitáhnout blíže k tělu a ramenní popruhy zajistí vyvážené těžiště.

Úložný prostor

Pro většinu fastpackerů je zastavit se a prohrabovat celý batoh pro jeden předmět nepřijatelné a hrozně zdržující. Právě proto jsou vnější úložné prostory na batohu Trailblazer skvělým řešením a snadno rukou dosažitelné. Na bocích jsou síťované kapsy, které snadno pojmou lahve s vodou, fotoaparáty, svačiny, rukavice a další věci, ke kterým potřebujete rychlý přístup během dne.

Horní a zadní panely batohu jsou také opatřeny síťovanými kapsami, kam lze uložit další předměty. V deštivých dnech mám obvykle nepromokavou bundu připravenou na vrchní straně batohu spolu s rukavicemi, čepicí a čelovkou – tedy s věcmi, které často potřebuji mít rychle po ruce.

Ramenní popruhy mají prostorné kapsy na zip pro snadný přístup. V jedné mám uložený telefon, kompas, píšťalku a balzám na rty. V druhé mám malou lahev na vodu, abych zajistila potřebnou hydrataci.

Snažím se minimalizovat potřebu přístupu do hlavní komory batohu během dne. Moje hlavní komora je obvykle rozdělena tak, že vařič, palivo a jídlo na večer sedí na dně batohu, spacák a karimatka uprostřed, suchý vak s nabíječkami vedle a toaletní potřeby nebo první pomoc nahoře.

Oblíbené vychytávky

Mezi oblíbené novinky patří nový systém T-Hook na zádech, který je překvapivě praktický a variabilně nastavitelný. Poskytuje ideální úložný prostor pro hole nebo dokonce stativ, což je skvělé pro zachycení noční oblohy.

Navíc nové barevné provedení se mi opravdu líbí. Fialová je moje oblíbená barva a všichni víme, že v super barvách se běhá rychleji.

A jaké je moje finální hodnocení?

Tento batoh je skutečně šikovným společníkem, který se snadno přizpůsobí různým typům postav i druhům cest. Od divokého terénu, kde se pohybuje jako ryba ve vodě, až po trekking nebo jízdu na kole, tento batoh dokáže vše. Dokonce v něm najdete místo i na notebook, pokud hledáte jediný batoh pro vaše cesty.

Pro ty, kdo se zajímají o fastpacking, bez ohledu na to, zda jste zkušený trekař hledající ultralehký pohyb, nebo běžec, který chce přidat do svých dobrodružství trochu bivakování, je tento batoh ideálním základním vybavením.

Na závěr je třeba zmínit, že můj původní Trailblazer má za sebou tisíce kilometrů. Zdolal strmá stoupání, obstál všechny nezmary počasí a prošel pečlivými testy. Stále je v dokonalé kondici pro mnoho dalších dobrodružství. Investujte do kvalitní výbavy a ta se vám vždy vrátí!


Hledáte jiný objem batohu?

Podívejte se na naši kompletní nabídku batohů Trailblazer pro muže a ženy s různou kapacitou a najděte si svůj dokonalý batoh:

← Zpět na seznam článků