Čelovka IKO Core s futuristickým designem

3. červen 2021

Čelovka IKO Core s futuristickým designem

IKO Core na první pohled vypadá úplně jinak než běžná čelovka, nemá žádný popruh a celá konstrukce je tvořena měkkým plastem a gumovým provázkem, který umožňuje pohodlné přizpůsobení pro vaši hlavu.

Zvoji zkušenost a recenzi poskytl Michal Šnajdr:

"Petzl nedávno představil novou minimalistickou čelovku IKO Core s futuristickým designem a poslal mi jednu na testování.

IKO Core na první pohled vypadá úplně jinak než běžná čelovka, nemá žádný popruh a celá konstrukce je tvořena měkkým plastem a gumovým provázkem, který umožňuje pohodlné přizpůsobení pro vaši hlavu. Podobá se spíše Petzl Nao+, baterii najdete v zadní části, nicméně je mnohem lehčí (79 gramů) a pohodlnější. A pohodlnost je asi tou největší předností této čelovky. Plastový rám je tvořen z měkkého ohebného avšak nezlomitelného materiálu, což je oproti klasickému popruhu příjemná inovativní změna.

Samozřejmostí je kompatibilita rámu se všemi helmami Petzlu. Měl jsem ji na hlavě více jak 9 hodin při nočním přeběhu jednoho hřebene na Stubaii a při běhání neskutečně příjemně drží na hlavě bez jakéhokoli “hopsání”, až kolikrát ani necítíte, že ji máte.

Výkonem na svou velikost opravdu nezaostává, čelovka má tři módy - maximální výkon 500 lumenů s výdrží až 2,5 hodiny, střední výkon 100 lumenů s výdrží 9 hodin a úsporný režim 6 lumenů s výdrží 100 hodin.   Pro mě je to perfektní kombinace jak pro běh tak skialpy či campování. A pokud jde o camping, k čelovce dostanete i transportní taštičku kterou můžete využít jako lampion pro osvícení celého stanu. IKO core se ovládá jedním tlačítkem vepředu a umožňuje i zamknutí proti nechtěnému zapnutí v batohu nebo v kapse.

Čelovka je napájena již ze známého akumulátoru Petzl Core, který nabijete přes micro USB za méně než tři hodiny a pokud plánujete delší přechody hor či expedice lze čelovku napájet třemi AAA bateriemi.

Když jsem čelovku poprvé dostal do ruky, byl jsem trochu skeptický, co se skladnosti týče. Plastový rám je samozřejmě hůře sbalitelný než popruh, jenže po pár hodinách užívání čelovky, se ji naučíte jednoduše složit a dát do taštičky, nebo jen tak hodit do batohu.

Za mě super novinka a další krok vpřed na trhu čelovek. Po modelech Swift RL a NAO+, které jsem doteď využíval asi nejvíce je IKO důstojným následovníkem."

 

← Zpět na seznam článků