Další krok k lepšímu spánku pod hvězdami

8. února 2023

Další krok k lepšímu spánku pod hvězdami

Minulý rok značka Therm-a-Rest oslavila 50 let lepšího spánku a teď jsou na řadě další inovace. Letošní produkty jsou příkladem kvalitněji strávené noci pod hvězdami. Inovace začíná u uživatelů značky Therm-a-Rest, u špičkových testerů vybavení outdooru, u vás samotných.

Jejich zpětná vazba, ať dobrá či špatná, ovlivňuje výběr materiálů, podporuje důslednost testování novinek a jejich neustálé zlepšování.

Zcela inovované nafukovací karimatky NeoAir XLite NXT a Therm NXT byly navrženy tak, aby splnily požadavky nejširší škály uživatelů a zároveň posunují o stupeň dál laťku nového standardu pro odlehčený komfort spaní.

Inovované modely nafukovací karimatky NeoAir byly rozšířeny o označení NXT pro 2023.

NeoAir XLite NXT / NeoAir XLite NXT MAX

Nafukovací třísezónní karimatka

Tišší, silnější a spolehlivá jako vždy, toto je vyšší úroveň nejuniverzálnější ultralehké nafukovací karimatky. Určitě potěší všechny milovníky tichého spánku a cestování nalehko.

Nafukovací karimatka NeoAir XLite NXT, inovovaná pro rok 2023, pokračuje v tradici své předchůdkyně. Nejprodávanější nafukovací karimatka je nyní tlustší (pro větší pohodlí), má vyšší R-value (pro větší teplo) a je 6krát tišší!

Konstrukce poskytuje hodnotu tepelné izolace R-value 4,5 a je tak nejlepší ve své třídě. NeoAir XLite NXT je připravena na třísezónní a některé lehké zimní aktivity.
Třívrstvý reflexní hliníkový zátěr patentované technologie ThermaCapture™ zachycuje a vrací sálavé teplo zpět k tělu, konstrukce Triangular Core Matrix ™ minimalizuje tepelné ztráty – to vše pouze konstrukcí, bez navýšení objemu a hmotnosti.

S přidanou tloušťkou 1,2 cm oproti staršímu modelu má uživatel k dispozici také extra tlumení a pohodlí během spánku.

Na základě recenzí od uživatelů karimatek zapracoval Therm-a-Rest na jednom velice zásadním aspektu, na kterém se uživatelé předchozího modelu XLite shodli – a to na hluku!

 S inovovaným modelem XLite NXT se jim podařilo redukovat hluk o 83 % oproti předchozímu modelu, uživateli, a i ostatním spoluspícím, tak poskytuje opravdu klidný spánek bez rušivého šustění.

A navíc bez navýšení hmotnosti zůstává aktualizovaný XLite NXT nadále ideální nezbytností pro ultralehké batůžkáře.

NeoAir XLite NXT obsahuje inovativní ventil WingLock™ Therm-a-Rest, který urychluje nafukování a vyfukování. Ventil je obohacen o jednosměrnou záklapku a maximalizuje proudění vzduchu.

Další novinkou této řady je rozšíření o obdelníkový tvar s označením XLite MAX, která uživatelům poskytuje opravdu komfortní prostor pro spaní.

  • NeoAir XLite NXT je k dispozici ve velikostech Regular Short, Regular, Regular Wide a Large
  • NeoAir XLite NXT MAX ve velikostech Regular Wide a Large.

NeoAir XTherm NXT / NeoAir XTherm MAX

Nafukovací čtyřsezónní karimatka

S nejlepším poměrem tepelné izolace a hmotnosti ze všech karimatek, které kdy byly vytvořeny, je NeoAir XTherm NXT nejlepší volbou pro alpinisty, dálkaře a ultralehké cestovatele, kteří čelí chladnému počasí.

Nejteplejší nafukovací karimatka ve své třídě

Čtyřsezónní nafukovací karimatka NeoAir XTherm je ideální podložkou na spaní po celý rok, poskytuje teplo a příjemné pohodlí s hmotností menší než 500 g a malým balením.

Spolu se svojí třísezónní variantou – NeoAir XLite - byla karimatka XTherm pro rok 2023 inovována, je tak teplejší a tlustší oproti předchozímu modelu aniž by došlo k navýšení její hmotnosti nebo velikosti ! Inovované modely pro 2023 byly rozšířeny o označení NXT.

NeoAir XTherm NXT, dostupné ve tvaru mumie nebo obdelníku, disponuje excelentní hodnotou R-value 7,3 a narostla do výšky 7,6 cm (o 1,2 cm). Obě tyto vlastnosti z ní činí útulnou karimatku do nepohody, kterou musíte mít.

Oba modely XTherm NXT i XTherm NXT MAX mají vysoce spolehlivou konstrukci Triangular Core Matrix™ s inovativními 5 vrstvami ThermaCapture™, které snižují tepelné ztráty a zajišťují odrážení tepla zpět ve prospěch těla uživatele.

Je zázrakem, že tyto inovace nepřidávají matraci žádnou další váhu ani velikost balení, takže je ideální pro zimní výlety.

XTherm NXTobsahuje značkový inovativní ventil WingLock™, který urychluje nafukování a vyfukování. Ventil je obohacen o jednosměrnou záklapku a maximalizuje proudění vzduchu.

  • NeoAir XTherm NXT je k dispozici ve velikostech Regular, Regular Wide a Large.
  • NeoAir XTherm NXT MAX ve velikostech Regular Wide a Large.

← Zpět na seznam článků