Nový úvazek Petzl Sitta

7. února 2024

Nový úvazek Petzl Sitta

Nový sedací úvazek Petzl Sitta pro výkonnostní lezení a alpinismus právě přichází do prodeje. Co je na něm nového? To se dozvíte po přečtení našeho článku.

Pokud jste vášniví horolezci a posouváte své limity, pravděpodobně už jste slyšeli o našem sedacím úvazku SITTA, možná jste v něm i lezli! Máme pro vás dobré zprávy. Nejnovější verze právě přichází na trh a přináší vám ještě vyšší výkon a snadné použití ve všech extrémních aktivitách horolezectví.

Když jsme Sittu navrhovali, položili jsme si jednu otázku: jaký je ideální úvazek pro horolezce, který se věnuje alpinismu, ledolezení a posouvá své limity na skále? Na papíře je odpověď jednoduchá: potřebují optimální rovnováhu mezi hmotností, volností pohybu a pohodlím. Ve skutečnosti bylo zapotřebí dokonalé kombinace špičkových technologií, abychom vám přinesli Sittu. To se nám povedlo díky vývoji technologie WIREFRAME, která využívá vlákna z vysocemodulárního polyetylenu (HMPE). Tyto prameny jsou použity uvnitř pásu a nožních popruhů k optimálnímu rozložení tlaku a poskytují lezci maximální pohodlí a svobodu pohybu. Konstrukce WIREFRAME dává úvazku výjimečný poměr hmotnosti a pohodlí, díky kterému je při nošení prakticky nepostřehnutelný.

Pás a nožní popruhy jsou extrémně tenké a ohebné. Nožní popruhy jsou s pásem spojeny elastickou gumičkou, která zaručuje svobodu pohybu. Pokud jde o pás, kovaná hliníková přezka DOUBLEBACK HD umožňuje hladký prokluz popruhu pro rychlé a snadné nastavení velikosti jediným pohybem.Jedinečná konstrukce úvazku SITTA je ultralehká a kompaktní, sbalitelná do malého přepravního pytlíku, který ušetří místo ve vašem batohu. Zároveň je velmi praktická a robustní.

Důležitou potřebou při lezení jakýmkoli stylem je možnost připojení a organizování materiálu potřebného pro výstup. V tomto ohledu je SITTA vynikající. Má dvě velká tuhá přední poutka s posuvnou dělící příčkou. Pomocí této příčky je možné oddělit a organizovat materiál, např. expresky, karabiny, friendy a vklíněnce. Příčku je možné posunout na stranu a vytvořit jedno velké poutko. Dvě ohebná poutka v zadní části se mírně svažují dopředu, takže připnutý materiál se řadí směrem vpřed a umožňuje nošení batohu. Páté poutko v zadní části uprostřed je snadno přístupné a slouží k připojení vytahovací šňůry, obuvi, nože nebo jiného příslušenství. A pokud potřebujete ještě více místa, SITTA má dva sloty pro nosiče materiálu CARITOOL EVO. Ty se hodí například pro připnutí šroubů do ledu.

Venku při lezení se určitě někdy setkáte s náročnými podmínkami, které vystaví váš úvazek náročné zkoušce. Naštěstí poslední vlastností, kterou je třeba zmínit, je výjimečná odolnost. Navazovací body jsou zesílené materiálem z vysocemodulárního polyetylenu (HMPE) a odolávají opotřebení třením lana. Lepená konstrukce pásu a nožních popruhů nemá švy, které by vytvářely tlakové body. Nabízí optimální odolnost proti opotřebení při zachování tenkého profilu a vnější látka je velmi odolná oděru. Z vnitřní strany je prodyšný, rychle schnoucí materiál, který účinně zvládá pot.

Nová SITTA se vyrábí v oranžové barvě a je dostupná ve čtyřech velikostech (XS, S, M a L).

Další informace naleznete v našem katalogu zboží ZDE

← Zpět na seznam článků