Slušivá Petzl novinka pro dámy - přilba Meteora

10. listopadu 2022

Slušivá Petzl novinka pro dámy - přilba Meteora

Jedna z nejoblíbenějších přileb značky Petzl, METEOR, se konečně dočkala přepracování a v letošním roce firma představuje dámskou verzi této lehké, pohodlné, univerzální přilby. Jméno dostala celkem příznačně – METEORA.

METEORA

Lehká dámská přilba  se zvýšenou ochranou pro horolezectví, alpinismus a skitouring

Na první pohled vypadá stejně jako její pánský protějšek, ale právě drobné detaily odliší její jemné zpracování určené ženám.

Přilba METEORA je primárně určena pro horolezectví, alpinismus a skitouring, ale pokud máte rádi pohodlí a lehkost, můžete ji bez problémů používat i na zajištěné cesty via-ferrata nebo sportovní lezení. Je elegantně lehká, s nízkým profilem, který nevyčuhuje vysoko nad hlavu a je také výborně odvětraná. Pohodlně sedí na hlavě a můžete ji používat jak v létě, tak i v zimě.

Je vyrobena z extrudovaného polystyrenu (EPS), který z vnější strany proti hrubšímu zacházení a oděru chrání tenká vrstva polykarbonátu.


U přilby METEORA zvolil Petzl kromě normou předepsané ochrany proti nárazu shora i volitelný test na ochranu proti nárazu ze strany. Proto její konstrukce poskytuje zesílenou ochranu nejen shora, ale okolo celé hlavy.


Příjemnou zprávou pro milovníky skialpinismu a skitouringu je, že přilba METEORA je podle CE způsobilá pro skitouring. Je vybavena integrovanými klipy a elastickou gumičkou na zadní straně pro připevnění lyžařských brýlí. Tato přilba ovšem nesplňuje požadavky normy EN 1077 - přilby pro alpské lyžování, nelze ji používat v lyžařských centrech jako přilbu pro sjezdové lyžování.

Další vychytávkou jsou předvrtané otvory po stranách pro připevnění očního štítu, který se používá při lezení v ledu jako ochrana před odletujícími kousky ledu při zasekávání cepínu. Lezení v ledu je disciplínou, ve které byl právě pánský model METEOR velmi oblíbený a dámská verze si určitě najde cestu ke všem ženám a dívkám, které rády baletí na kolmém ledu.


A v čem tedy spočívá její ženskost?

Především v nově konstruovaném hlavovém pásku, který má na zadní straně vykrojení pro vlasy

Všem ženám odpadnou starosti, jak vyřešit praktický účes pro jejich aktivity. Culík, cop, drdol, to vše je možné z vlasů vykouzlit a přilba dokonale padne. Navíc velikost hlavového pásku je možné pohodlně nastavit pomocí přezek po stranách.

Přilba se dělá v jediné velikosti s rozsahem nastavení hlavového pásku, takže se dá snadno přizpůsobit různým velikostem hlavy.

Kvalitní povrchová úprava a elegantní vzhled společně s barevnými variantami bílo-šedé a bílo-fialové jsou pomyslnou třešničkou na dortu.

Dámská přilba METEORA právě přichází do prodejen, tak neváhejte a vyrazte do nové zimní sezóny stylově a elegantně!

Lehká, nízká, odvětraná přilba:

 • Speciální velikost pro ženy (52-58 cm)
 • Hmotnost pouhých 225 g
 • Kvalitní provedení a moderní vzhled
 • OMEGA systém hlavového pásku umožňuje nošení vlasů do copu
 • Nízký profil přilby dosažený použitím konstrukce s pěnovou výstelkou z extrudovaného polystyrenu (EPS), která je vstřikována do lehké polykarbonátové skořepiny
 • Velké větrací otvory nabízejí vynikající ventilaci vzduchu
 • Kvalitní povrchová úprava a elegantní design

Vylepšená ochrana:

 • Konstruována podle štítku Petzl TOP AND SIDE PROTECTION
 • Konstruována pro optimální ochranu proti bočním, čelním a zadním nárazům

Vhodná pro skitouring:

 • CE certifikovaná přilba pro skitouring
 • Optimální odvětrávání jak při výstupu, tak při sestupu, přilbu lze pohodlně nosit po celou dobu túry
 • Přední část přilby je speciálně navržena pro integraci lyžařských brýlí
 • Zadní elastický pásek je kompatibilní s elastickým páskem lyžařských brýlí
 • Polotuhý hlavový pásek se snadno nastavuje i v rukavicích
 • Dva přední klipy a zadní elastický pásek pro připevnění čelovky na přilbu 

POZNÁMKA: Tato přilba nesplňuje požadavky normy EN 1077 přilby pro alpské lyžování

← Zpět na seznam článků